Resultater motion 30 km 2013

Klasse: Motion MTB
Placering Nr. Navn Klub Lap 1: Lap 2: Lap 3: Total: Status:
1 356 Torben Andersen Møllehjulet Pandrup 00:33:28,68 00:02:26,21 01:10:35,36 (Total Tid: 01:46:30,26) IIG
2 349 Morten Ottesen Struer Cykelklub 00:34:46,77 00:37:06,85 00:38:30,01 (Total Tid: 01:50:23,64) IIG
3 317 Bjarne Smedegaard MCK 00:34:33,83 00:37:55,02 00:40:50,77 (Total Tid: 01:53:19,64) IIG
4 330 Jørgen Christiansen No Name 00:34:43,81 00:37:55,92 00:41:59,39 (Total Tid: 01:54:39,13) IIG
5 300 Morten Malle Holstebro MTB 01:12:37,39 00:41:56,64 00:00:34,00 (Total Tid: 01:55:08,04) IIG
6 328 Kaj Trans MCK 00:00:00,00 00:00:00,00 00:34:38,55 00:38:12,15 00:42:20,28 (Total Tid: 01:55:10,99) IIG
7 308 Torben Jørgensen Lemvig 00:35:33,02 00:38:44,59 00:41:24,47 (Total Tid: 01:55:42,08) IIG
8 332 Dan Sand Jensen Viborg Cycling 00:35:28,22 00:38:52,31 00:41:24,69 (Total Tid: 01:55:45,22) IIG
9 354 Kristian Jespersen MCK 01:14:48,03 00:42:19,31 00:00:14,36 (Total Tid: 01:57:21,71) IIG
10 321 Klaus Grønbæk 7-Eleven Rockets / LCK 00:36:33,02 00:38:33,19 00:42:42,64 (Total Tid: 01:57:48,85) IIG
11 352 Jesper Frandsen Oddense MTB 00:37:05,09 00:39:38,25 00:42:08,58 (Total Tid: 01:58:51,93) IIG
12 301 Jan Larsen Fluif MTB 00:36:36,92 00:39:07,53 00:43:22,25 (Total Tid: 01:59:06,71) IIG
13 373 Troels Eskerod Thisted 00:36:56,58 00:39:58,98 00:42:28,72 (Total Tid: 01:59:24,28) IIG
14 336 Rene B. Pedersen No Name 00:36:22,21 00:40:36,26 00:43:50,20 (Total Tid: 02:00:48,68) IIG
15 305 Anders Østergaard Løgstrup 00:37:22,44 00:40:23,61 00:43:29,87 (Total Tid: 02:01:15,92) IIG
16 326 Dennis Mikkelsen Skive CK 00:36:20,31 00:40:19,78 00:45:14,87 (Total Tid: 02:01:54,97) IIG
17 345 Søren Damgaard Nr. Søby CK 00:38:20,80 00:40:40,80 00:43:52,17 (Total Tid: 02:02:53,78) IIG
18 327 Torben Pedersen BCK 00:36:34,94 00:40:45,90 00:46:44,72 (Total Tid: 02:04:05,57) IIG
19 312 Morten Mærkedahl Oddense MTB 00:38:18,09 00:41:36,47 00:45:39,76 (Total Tid: 02:05:34,34) IIG
20 350 Benny Saugstrup Oddense MTB 00:37:26,64 00:42:04,88 00:46:55,14 (Total Tid: 02:06:26,67) IIG
21 324 Michael Helsted Nr. Søby CK 00:39:04,40 00:43:05,64 00:45:19,70 (Total Tid: 02:07:29,75) IIG
22 348 Thomas Nielsen Struer 01:12:25,26 00:55:50,32 00:00:09,75 (Total Tid: 02:08:25,34) IIG
23 339 Bjarke Dinsen Midtthy 01:13:41,55 00:55:06,09 00:00:14,05 (Total Tid: 02:09:01,70) IIG
24 363 Ole Jensen MCK/CKMA 2003 00:40:01,78 00:43:36,23 00:45:40,12 (Total Tid: 02:09:18,14) IIG
25 351 Jan Vejlø Oddense MTB 00:39:41,51 00:43:21,15 00:46:22,00 (Total Tid: 02:09:24,67) IIG
26 316 Allan Pedersen Karup MTB 00:40:03,76 01:30:31,66 00:00:08,55 (Total Tid: 02:10:43,98) IIG
27 337 Ole Nørgård Midtthy CK 00:38:14,54 00:41:28,64 00:51:25,50 (Total Tid: 02:11:08,69) IIG
28 303 Tom Andersen Fluif MTB 00:38:37,01 00:45:50,98 00:47:12,20 (Total Tid: 02:11:40,21) IIG
29 353 Henning Nielsen CKMA 2003 00:42:12,16 00:43:06,75 00:46:26,10 (Total Tid: 02:11:45,02) IIG
30 304 Kenneth Vestrup Mørup Karup MTB 00:40:41,49 00:43:43,28 00:48:32,08 (Total Tid: 02:12:56,85) IIG
31 319 Lars Østergaard Ulfborg 00:36:26,19 00:38:36,09 00:58:41,35 (Total Tid: 02:13:43,63) IIG
32 365 Lars Kjærgaard CKMA 2003 00:40:30,59 00:43:04,49 00:51:44,13 (Total Tid: 02:15:19,22) IIG
33 310 Karsten Hald MCK 00:42:15,57 00:47:54,92 00:46:29,60 (Total Tid: 02:16:40,09) IIG
34 334 Michael Overgaard Skive Motion 00:39:43,75 00:45:32,32 00:52:17,47 (Total Tid: 02:17:33,55) IIG
35 302 Tobias Andersen Fluif MTB 00:42:07,20 00:46:13,22 00:50:59,81 (Total Tid: 02:19:20,24) IIG
36 355 Jacob Østerby Pedersen Midtthy CK 00:41:37,70 00:47:21,94 00:50:41,21 (Total Tid: 02:19:40,85) IIG
37 335 René Pedersen MSCK 00:40:39,28 00:49:26,80 00:49:38,06 (Total Tid: 02:19:44,15) IIG
38 329 Lars Kappel Midtthy CK 00:42:33,19 00:47:00,87 00:50:49,44 (Total Tid: 02:20:23,50) IIG
39 309 Carsten Vad Ikast MTB 00:45:15,82 00:47:26,74 00:51:28,93 (Total Tid: 02:24:11,50) IIG
40 369 Henrik Therkildsen Viborg 00:41:26,50 00:51:29,70 00:51:37,87 (Total Tid: 02:24:34,08) IIG
41 361 Finn Hvass No Name 00:44:09,03 00:48:24,58 00:52:15,09 (Total Tid: 02:24:48,71) IIG
42 313 Svend Erik Andersen Ikast MTB 00:53:32,61 00:50:58,28 00:41:47,03 (Total Tid: 02:26:17,93) IIG
43 362 Claus Bjerre MSCK 00:42:49,26 00:50:03,90 00:54:20,51 (Total Tid: 02:27:13,69) IIG
44 364 Claus Rasmussen Oddense MTB 01:34:04,41 00:00:35,26 00:52:49,17 (Total Tid: 02:27:28,85) IIG
45 359 Thomas Linnemann No Name 00:46:04,88 00:51:11,48 00:55:34,27 (Total Tid: 02:32:50,64) IIG
46 340 Jesper Skriver Mogensen Team Thorning 00:49:00,92 00:50:03,10 00:54:40,10 (Total Tid: 02:33:44,12) IIG
47 368 Morten Bodilsen MCK 00:39:45,83 01:05:56,80 00:48:11,29 (Total Tid: 02:33:53,93) IIG
48 323 Flemming Bang Korsgaard Klinikken Morsø Helse 00:46:46,49 00:50:42,87 00:57:59,74 (Total Tid: 02:35:29,11) IIG
49 341 Morten Odgaard Uhrehøj MTB 00:48:42,12 00:51:13,32 00:55:53,77 (Total Tid: 02:35:49,21) IIG
50 370 Rune Hilstrøm No Name 00:44:30,53 00:53:02,45 01:00:06,10 (Total Tid: 02:37:39,08) IIG
51 371 Bo Immense Nationalpark Thy 00:46:26,29 00:54:57,25 00:57:00,64 (Total Tid: 02:38:24,19) IIG
52 342 Morten Andersen Uhrehøj MTB 00:44:16,14 00:58:44,89 00:55:32,76 (Total Tid: 02:38:33,80) IIG
53 346 Mathias Villadsen Team Kage 00:44:19,08 00:58:44,79 00:55:34,27 (Total Tid: 02:38:38,15) IIG
54 318 Kaj Kristensen CKMA 2003 00:50:34,27 00:54:35,68 01:02:45,70 (Total Tid: 02:47:55,65) IIG
55 366 Stephan Alex Jensen Jesusnet.dk 00:39:17,16 00:29:55,10 (Total Tid: 01:09:12,26) DNF
56 357 John Christensen MCK 00:34:58,79 00:38:29,77 (Total Tid: 01:13:28,56) DNF
57 306 Jacob Døssing Allan P MTB 00:42:20,88 00:46:28,48 (Total Tid: 01:28:49,37) DNF
58 311 Tim Damgaard Nielsen Tim Easy On 00:00:00,00 00:39:55,11 00:52:21,05 (Total Tid: 01:32:16,16) DNF
59 360 Brian Eriksen No Name 00:46:08,56 00:51:11,24 (Total Tid: 01:37:19,80) DNF
60 338 Klaus Purup Midtthy Motion 00:00:00,00 00:43:53,23 00:53:49,77 (Total Tid: 01:37:43,00) DNF
61 367 Mogens Overgaard No Name 00:46:29,24 00:55:23,68 (Total Tid: 01:41:52,93) DNF
62 358 Thomas Pedersen CKMA 2003 00:00:00,00 00:45:25,81 00:57:02,84 (Total Tid: 01:42:28,66) DNF
63 343 Thomas Kristensen Uhrehøj 00:00:00,00 00:51:26,19 01:01:49,25 (Total Tid: 01:53:15,45) DNF
64 347 Mogens Østergaard Struer CK 01:13:23,09 00:40:19,53 (Total Tid: 01:53:42,63) DNF
65 344 Peter Thorup Uhrehøj 01:53:59,47 00:00:28,01 (Total Tid: 01:54:27,49) DNF
66 331 Rolf Knudsen MCK 01:19:09,84 00:44:30,74 (Total Tid: 02:03:40,59) DNF
67 314 Torben Hellegaard MCK 00:00:00,00 00:39:23,30 (Total Tid: 00:39:23,30) DNF
68 325 Henrik Jerslev Fluif MTB 00:00:00,00 00:48:36,45 (Total Tid: 00:48:36,45) DNF
69 372 Esben Broe Nationalpark Thy 00:00:00,00 00:53:22,47 (Total Tid: 00:53:22,47) DNF

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *